Snack's 1967

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://anotepad.com/notes/i8nbat7e
https://moodyday48.werite.net/post/2021/12/25/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://www.openlearning.com/u/mejia69craig/blog/KancelariaUpadoKonsumencka0
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Jak długo trwa upadłość konsumencka?Analizując fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz częściej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym artykule chcielibyśmy rzucić odrobinę światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w naszym systemie prawnym, niemniej jednak do tej pory mogły z niej korzystać wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Aktualnie (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Aczkolwiek, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. Wstępnie trzeba uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zadłużeń - klasyczny przykład jednostek, które wzięły wiele zadłużeń i kwoty rat przewyższają pozyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie należy wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to problem rzeka i przy składaniu odpowiedniego wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Wobec tego odpowiednim wyjściem jest korzystanie z pomocy kompetentnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.
Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE